X
X
USD

WordPress İçin İdeal Domaininizi Bulun

AnasayfaYazılarWordPress İçin İdeal Domaininizi Bulun

WordPress İçin İdeal Domaininizi Bulun

 

Domain ve Anahtar Kelime

Genel anlamda siteleriniz için, çok mantıklı olmasa da bir açıklaması olması gereken yapıda domain bulunması gerekiyor. Bunun için de devreye hemen sitenize uygun İngilizce kelimeler aklınıza geliyor. Fakat hiç düşündünüz mü domain içeriğinizde olan bir İngilizce kelime, sizin domaininizle eşdeğer bir şekilde kaç bin adet domainde geçtiğini?

Alan adınızda bulunan 1-2 harflik bile olan İngilizce kelime sizin sitenizi diğer siteler ile kıyasıya bir rekabete sokar. O siteler ile sizin sitenizin domaini arasında domain değerleri savaşı başlar. Domain değeri daha çok yüksek olan site, içerik olarak da birbirine benziyorsa domain anahtar kelimesi fazla olan site her zaman üst sıralarda kendine yer bulur.

 

İdeal Domain

Alan adınızda Türkçe kelimeler kullanmanız Türkiye şartları ve Türkiye Pazar sektörüne uygun bir tercih olacaktır. Her ne kadar data, tekno, blog, web, gibi kelimeler popüler olsa da binlerce kez bu kelimeler kullanıldığı için pek bir farkınız bulunmaz. Bu sebepten ötürü sitenizde kullanacağınız alan adınız kesinlikle eşsiz ve Türkiye şartlarına uyumlu bir domain olmalıdır. İnternetadami, internetalemi, bilgiliadam, gibi domainleri tercih edebilirsiniz.

İsminiz ve Alanınız

Siteniz bir kuruma veya kurumsal bir firmaya hitap etmeyecekse kendi isminizi özgünleştirip kullanabilirsiniz. Ya da sitenizin alanı her neyse ona göre bir domain belirleyip kullanmanız sizin açınızdan daha etkili olacaktır.

 

 


Top