SEO Puanına Doğrudan Katkı Sağlayan Faktörler

AnasayfaYazılarSEO Puanına Doğrudan Katkı Sağlayan Faktörler

SEO Puanına Doğrudan Katkı Sağlayan Faktörler

 

Her yazarın, en çok dikkat ettiği kısım yazılarının ne kadar okunabilir, sağlam, özgün olmasıdır. Bu maddeler gibi birçok sayabileceğimiz madde bulunmakta ve hepsi de yazılarınızın sağlık durumunu iyiden iyiye yükseltmektedir. Tabi belli başlı birkaç başlığımız bulunmakta. Bu başlıklar sitenizde ki yazıların sağlık durumunu en iyi şekilde yükseltmektedir.

 

Optimize Edilmiş Resim

Popüler WordPress resim optimize eklentileri sayesinde yazınıza eklediğiniz resimleri optimize ederek bir seo analiz sırasında resimlerinizin hiçbirinde saçma bir olası hata bulunmayacak ve mobil uyumu da yüksek çıkacaktır. Böylece resimlerinizi optimize etmek seo açısından büyük önem taşımaktadır.

 

 

Site İçi ve Site Dışı Bağlantılar

Bir adet site içinde herhangi bir link (şu yazımızı da inceleyebilirsiniz gibi) koymanız yazının seo puanını oldukça yükseltecektir. Site içinde müşterilere kolaylık sağlanabilecek ve tek tıklamayla erişilebilecek bir işlem sağladıysanız eğer hem sitenizin yönünde çokça iç ve dış bağlantı varsa seo puanınız yükselecektir.

Rank Math Seo eklentisi ile bunu gözle görülür şekilde anlayabilirsiniz.

 

Başlık ve Anahtar Kelime Seçimi

Yazınıza başlayacağınız ilk kelime ile başlığınızın bağdaşması sonucu odak kelimeniz anında ortaya çıkacaktır. Bu sebepten ötürü de seo puanınız doğrudan turuncu bara yükselerek yukarıda ki iki başlığımızı da uygularsanız seo barınız doğrudan yeşil olacak ve +80 üzeri olacaktır. Her zaman başlık ve makale baş kelimeniz birbiriyle uyuşursa bir anahtar kelime yani odak kelimeniz ortaya çıkar ve yazarlarınız sizin makalenizi bulurken odak kelimenizi yazması yeterli olacaktır.

 


Top